Źródło: lotto.de/Screenshot

  • Post author:
  • Post category:blog

Źródło: lotto.de/Screenshot

Jak powiedział rzecznik Lotto Baden-Württemberg w Stuttgarcie, aby odebrać wygrane w wysokości miliona euro każda, muszą zgłosić się do punktów odbioru. Stan Luizjana w USA: Para znalazła kupon na loterię z nagrodą w wysokości miliona dolarów Szczęście w Eurojackpot: Pięciu Niemców jest teraz multimilionerami Lotto i Eurojackpot: Zwycięzcy powinni przestrzegać tego terminu

 Państwowa spółka Toto-Lotto GmbH na południowym zachodzie od kilku lat oferuje specjalne rysowanie w sylwestra. Zwycięskie liczby zostały wylosowane w poniedziałek. W połowie grudnia sprzedano 1,25 miliona biletów w cenie 10 euro za sztukę.

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna dpa

Była to najwyższa liczba kiedykolwiek wylosowana w loterii. Wygrane po sobotnim losowaniu nie są wcale mega.

Losowanie numerów loterii w sobotę ustanowiło rekord: 38 jako najmniejsza, pozostałe miały ponad 40. Razem były to najwyższe liczby kiedykolwiek wylosowane, potwierdził Clemens Buch, rzecznik niemieckiego Lotto i Totoblocks, t-online.de. 

Szalone liczby – a zwycięzcy nadal są rozczarowani: zdumiewająca liczba fanów loterii grała w liczby. "Istnieją 24 razy sześć poprawnych liczb"- ogłosił Buch w poniedziałek rano. Kumulacja jest dzielona przez czterech zwycięzców z sześcioma poprawnymi i poprawnymi super liczbami: po jednym milionie euro dla dwóch zwycięzców z Dolnej Saksonii i dwóch graczy z Badenii-Wirtembergii i Nadrenii-Palatynatu.

Hazard – co powinieneś wiedzieć o loterii

Hazard
Co powinieneś wiedzieć o loterii

Samochód marzeń, w końcu własne cztery ściany, długa podróż lub po prostu więcej czasu – kiedy Niemcy wypełniają swój los na loterię, życzenia są prawie zawsze takie same, gdy wygrywają miliony. Wideo

Najwyższa liczba pierwsza: losowanie rozpoczęło się od 49 w sobotę, po których nastąpiły liczby, z których żadna nie była mniejsza niż 38. (Źródło: lotto.de/Screenshot)

Po raz pierwszy w historii loterii 38 było najniższą liczbą w zwycięskiej serii i nigdy wcześniej nie wszystkie z nich dały tak wysoką wartość (264). Po wylosowaniu piłki te znajdowały się w pojemnikach: 38 – 41 – 42 – 46 – 48 – 49.

Samo Lotto z niecierpliwością czekało na szanse. Ponieważ wielu graczy gra również swoje daty urodzenia, spekulowano, że nazwa domeny "absolutnie nadaje się do numerów karnawałowych" (Lotto-Mann Buch) może również prowadzić do głupich szans. Teraz wielu typerów może być rozczarowanych.

Numer Prawidłowy ZwycięzcaKwotaSix + Super numer 41.029.334,30 € Sześć20119.760,90 € Pięć + SZ3162.584,10 € Pięć 2.590945,80 € Cztery + SZ5.953 € 137.10 Cztery 52.09431.30 € Trzy + SZ 71.063 € 22.90 Trzy 608.90012.00 € (function () {var dyCont = document.getElementById (‘nativendo-sidebar’); if (typeof T == U || T.RecAdInactive) {// usuń kontener dyCont.parentNode.removeChild (dyCont) ;}}) (); .toi-sh-breaker {pozycja: względna; szerokość: 920px; po lewej: -155px; wysokość: 275px; obramowanie: 1px solid #dcdcdc; border-width: 1px 0; wypełnienie: 12px 0 8px; margines: 32px 0; oba czyste; } .toi-sh-breaker: before {content: ‘DISPLAY’; pozycja: bezwzględna; góra: -8px; po prawej: 28px; tło: białe; kolor: # 000; rozmiar czcionki: 10px; wyświetlacz: blok inline; wypełnienie: 2px 10px; } .toi-sh-breaker .Tts {width: 300px;} .toi-sh-breaker # nativendo-sidebar {width: 300px; jasne: brak; float: left; margin-right: 10px;} .toi-sh-breaker > div: last-of-type {width: 300px;} "6 z 12": Od dawna nie ma takich szalonych liczb na loterii USA: Para znajduje kupon na loterię z milionowym zyskiem podczas sprzątania Zostań milionerem: Zagraj w rekord loterii online: Palatynat wygrywa na loterii 63 miliony euro

Sześć poprawnych liczb bez odpowiadającej im super liczby daje prawie 120 000 euro. Za pięć poprawnych liczb z superliczbą jest 2584,10 euro, bez superliczby to 945,80. To nadal jest godne szacunku w porównaniu z tym, co wyskoczyło w 1999 roku dla liczb 2 – 3 – 4 – 5 – 6 – 26: 194 euro za pięć poprawnych liczb. 

Wykorzystane źródła: zwycięskie kwoty na lotto.de 

Do tej pory badacze uważali, że na Morzu Północnym występuje tylko jeden gatunek amfipodów. Teraz badania wykazały, że eksperci przegapili grupę krabów.

Wiadomości dnia

lewa 1 2 prawa

Z późniejszymi "Bezpłatne testowanie"Austria: Nowa blokada koronowa od 26 grudnia. więcej
"Od wzorowego ucznia do najniższej ligi"Przyczyny katastrofy koronowej w Saksonii. więcej
Francja martwiła się, że Macronowi zarażonemu Koroną jest najwyraźniej gorzej. więcej
Spór o wybory w USA Generał Flynn: Trump może użyć wojska przeciwko zwycięstwu Bidena. więcej

Alfred Wegener Institute (AWI) w Bremerhaven ogłosił, że nowym typem raka jest rak pcheł z rodzaju Epimeria. Kraby pchły żyją we wszystkich oceanach. Na Morzu Północnym mają do trzech cali długości i mienią się czerwono.https://yourpillstore.com/pl/

Odkrycie gatunku na Morzu Północnym to jedno "rzadkie wydarzenie"instytut wyjaśnił. Morze jest jednym z najlepiej zbadanych regionów morskich na świecie. Eksperci AWI dokonali odkrycia wspólnie z kolegami z uniwersytetów w Oldenburgu i Poczdamie podczas badania skorupiaków.

Badacze zauważyli różnice w typach raka

Do tej pory naukowcy zakładali, że na Morzu Północnym występuje tylko jeden gatunek amfipodów. Naukowcy powiedzieli, że mieli wątpliwości, gdy zauważyli niewielkie różnice między zwierzętami. Niektóre z badanych przez nich okazów miały bardziej spiczaste płytki nóg niż inne.

Po dalszych badaniach okazało się, że w rzeczywistości istnieją dwa gatunki, z których jeden nie został jeszcze opisany. Oprócz znanego już gatunku Epimeria cornigera, żyjącego na Morzu Północnym, istnieją również gatunki nowego gatunku, który naukowcy nazwali Epimeria frankei.

W opisie naukowym nowego gatunku zespół, który właśnie opublikował swoje wyniki w specjalistycznym czasopiśmie "Raport naukowy" opublikowane, także nowe sposoby. Po raz pierwszy dokonano tego poprzez wyświetlenie całego mitochondrialnego DNA, czyli materiału genetycznego. Do tej pory w takich przypadkach opisano tylko cechy zewnętrzne.

Alarmujący raport: Alarmujący raport na temat Morza Północnego Region Amazonii: odkryto prawie 400 nowych gatunków zwierząt sprzed 400 milionów lat: odkryto pierwotne morze w Arktyce

Analiza genetyczna napędza badania

Naukowcy poinformowali, że włączenie analizy genetycznej do identyfikacji gatunków stało się możliwe dzięki szybkiemu postępowi technicznemu. To było zaledwie kilka lat temu "niezwykle złożone" być. Ale teraz jest to łatwe. Daje to zupełnie nowe możliwości badań nad różnorodnością biologiczną.

Wykorzystane źródła: AFP

W północno-wschodniej Brazylii znajduje się około 200 milionów kopców utworzonych przez termity na obszarze prawie wielkości Wielkiej Brytanii. Niektóre budynki mają około czterech tysięcy lat.

W Brazylii kopce termitów są rozrzucone na obszarze większym niż Wielka Brytania. Wysokie na około dwa i pół metra i szerokie na dziewięć metrów wzgórza nie są gniazdami, ale hałdami gruzu – termity nadal osadzają ziemię, która powstała tam podczas budowy ich podziemnych systemów tuneli. Tak podają badacze w specjalistycznym magazynie "Aktualna biologia".

"Ilość oczyszczonej gleby wynosi ponad dziesięć kilometrów sześciennych. Odpowiada to objętości 4000 Wielkich Piramid w Gizie"powiedział Stephen Martin z Salford University w Wielkiej Brytanii. "Jest to jedna z największych konstrukcji, jakie kiedykolwiek zbudował jeden gatunek owadów."

Naukowcy pobrali próbki z wnętrza jedenastu wzgórz. Dlatego mają one od około 700 do 3800 lat – a zatem są tak stare, jak najstarsze znane kopce termitów w Afryce. "Szczególne jest to, że wzgórza są niezwykle stare – do 4000 lat, prawie jak piramidy (w Egipcie)"powiedział Roy Funch z uniwersytetu stanowego w Feira de Santana w Brazylii.

"Cud biologiczny"

Wiele wzgórz na obszarze około 230 000 kilometrów kwadratowych, który nadal jest zamieszkany przez termity, jest ukrytych w krzakach krajobrazu Caatinga. Na pierwszy plan wysuwają się dopiero po usunięciu zarośli – na przykład przy tworzeniu pastwisk. "To niesamowite, że wciąż można odkryć tak nieznany cud biologiczny tej wielkości i wieku, którego twórcy wciąż istnieją"powiedział Martin.

Borneo: naukowcy znajdują najstarsze na świecie zdjęcie zwierzęcia Kolczatka: ssak bez zębów składający jaja

Naukowcy chcą teraz kontynuować badania zjadające liście termity z gatunku Syntermes dirus. Dokładna struktura ich kolonii jest wciąż nieznana. Na przykład komnata królowej termitów nigdy nie została odkryta w tym regionie.

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna dpa

Stonogi mają bardzo skuteczną truciznę, której ofiarami mogą paść również ludzie. Chińscy naukowcy odkryli teraz antidotum – cenę zapłaciła mysz.

W celach badawczych chińscy naukowcy uwolnili stonogę na myszy. Rezultat: 3-gramowy owad powalił swojego 45-gramowego przeciwnika w ciągu 30 sekund. Stonoga udaje się to zrobić dzięki wysoce skutecznej neurotoksynie, co robią naukowcy z magazynu naukowego  "Obrady" raport Amerykańskiej Narodowej Akademii Nauk.

Trucizna "Scolopendra subspinipes mutilans" atakuje jednocześnie układ sercowo-naczyniowy, oddech, mięśnie i nerwy – piszą naukowcy. Tłem eksperymentu jest poszukiwanie antidotum, ponieważ ludzi wielokrotnie gryzą również stonogi należące do grupy krocionogów.

U ludzi trucizna powoduje zaburzenia rytmu serca i problemy z oddychaniem i może prowadzić do śmierci. W rzeczywistości naukowcy odkryli, że aktywny składnik retygabina może złagodzić objawy. Retygabina jest już stosowana w leczeniu padaczki.

Źródła i dalsze informacje: – artykuł dpa w czasopiśmie specjalistycznym "Obrady" (Język angielski)

Naukowcy przez długi czas nie potrafili tego wyjaśnić: specjalne odchody wombatów. Ale teraz jest jasne, dlaczego zwierzęta wydalają swoje dziedzictwo w tak niezwykły sposób.

Naukowcy odkryli, w jaki sposób wombaty wytwarzają odchody w kształcie sześcianu. Grube torbacze o krótkich stopach wykorzystują ściany jelit, które różnią się elastycznością i elastycznością.

Tak poinformował zespół badawczy kierowany przez Patricię Yang z Georgia Institute of Technology na spotkaniu American Physical Society. Płynna masa przybiera niezwykły, ale praktyczny kształt sześcianu na końcu jelita wombata.

Badacz uznał zdjęcia kupy wombata za żart

"Wymyśliłem ten temat, ponieważ nigdy nie widziałem czegoś tak dziwnego w biologii. To była tajemnica"powiedział Yang. Na początku pomyślała, że ​​odchody w kształcie sześcianu to żart w Internecie.

Oto jak wyglądają odchody wombatów: przyrodnik Patricia Yang odkryła, że ​​zwierzęta komunikują się ze sobą poprzez swoje odchody. (Źródło: P. Yang i D. Hu / Georgia Tech / AlphaGalileo / dpa)

Ale potem ona i jej koledzy rozpoczęli sekcję i badanie przewodu pokarmowego wombatów. Zespół wykorzystał zwierzęta uśpione po wypadkach drogowych na wyspie Tasmanii.

Obornik nie powinien staczać się

Przytulni wegetarianie każdego dnia zostawiają od 80 do 100 małych klocków, aby zaznaczyć swoje terytorium i komunikować się ze sobą za pomocą zapachów. Zdaniem naukowców, ze względu na słaby wzrok wybierają dobrze widoczne miejsca na pryzmy. Im wyżej i lepiej ułożony stos, tym bardziej przyciąga inne wombaty, aby je wąchać i wymieniać się pomysłami. Kształt odchodów odgrywa tutaj kluczową rolę: pryzmy nie powinny się staczać, ale raczej tworzyć małe kupki w odsłoniętych miejscach.

Nieestetyczny nawyk: dlaczego psy jedzą odchody Ślady odchodów: czego naukowcy szukają w ruchach jelit w poprzednich kulturach

Naukowcy mają nadzieję, że nowe odkrycia można również wykorzystać technicznie: "Obecnie istnieją dwa sposoby tworzenia kształtów kostek: poprzez formowanie lub cięcie", wyjaśnia Yang. Możliwe, że kształty kostek, takie jak wombat, można również stworzyć za pomocą tkanki miękkiej.

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna dpa

Nauka jest obecnie zafascynowana niezwykłą larwą owada. Został znaleziony w bursztynie po 44 milionach lat. Odkrycie dostarcza badaczom dalszych informacji o rodzinie motyli.

Naukowcy po raz pierwszy odkryli w bursztynie bałtyckim okaz dużej gąsienicy motyla. Skamielina sprzed 44 milionów lat to larwa z grupy Spannerfalter (Geometridae), ogłosiła w środę Zoological State Collection w Monachium. Zespół badawczy, w skład którego weszli również eksperci z Państwowej Kolekcji, przedstawił gąsienicę w specjalistycznym czasopiśmie "Raporty naukowe".

Bursztyn bałtycki jest szeroko rozpowszechniony w regionie Morza Bałtyckiego. Larwa owada została niegdyś zamknięta w kropli żywicy, a tym samym zamieniła się w bursztyn, który z czasem zachował gąsienicę. "Znaleziska gąsienic w bursztynie są w każdym razie rzadkie, w bursztynie bałtyckim jest to pierwsza tak duża skamielina motyla"- powiedział współautor Axel Hausmann. "Może to być spowodowane nocną aktywnością większości gąsienic. Ponieważ żywica była w większości ciekła w wyższych temperaturach w ciągu dnia i przy bezpośrednim nasłonecznieniu."

Larwa należy do nowego rodzaju z rodziny motyli pająków

Larwa jest pod nazwą "Eogeometer vadens" opisany jako nowy gatunek i rodzaj i przypisany do tak zwanych napinaczy kory z dużej rodziny napinaczy. Z ponad 23 000 znanych gatunków motyle pająki należą do trzech największych rodzin motyli. 

Pod lodem: naukowcy filmują legendarny wrak statku w Arktyce Brazylia: kopce termitów przetrwały tysiące lat Luxor: Egipt prezentuje 30 nowo odkrytych sarkofagów

 W przeciwieństwie do większości innych motyli, gąsienice mają tylko jedną parę stóp brzusznych oprócz nóg piersi i brzucha. Umożliwia to gąsienicy wykonywanie typowego ruchu, w którym zwierzę przepycha tylne nogi aż do brzucha. Ciało tworzy rodzaj pętli, gdy gąsienica wędruje.

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna dpa

To może być ostatnia nadzieja dla populacji nosorożca sumatrzańskiego w Malezji: naukowcy chcą sztucznie zapłodnić jajo samicy nosorożca.